Уряд продовжив карантин до 31 серпня 2021 року, при цьому на всій території країни встановлюється «зелений» рівень епідемічної небезпеки.

Про це інформує МОЗ.

В таких умовах у громадському транспорті та під час масових заходів або відвідин приміщень всі учасники мають дотримуватись маскового режиму. Відповідно робота закладів громадського харчування, розважальних закладів (нічних клубів), кінотеатрів та залів інших сфер культури, проведення інших масових заходів дозволяється за умов носінням масок та забезпечення засобами індивідуального захисту працівників.

При цьому дотримання маскового режиму є необов’язковим за умови наявності у всіх учасників та організаторів заходу одного з таких документів:

  • негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР (не більше як за 72 години до проведення заходу),
  • негативний результат експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 (не більше як за 72 години до проведення заходу),
  • документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях.

Одна з ключових змін стосується правил перетину кордону та КПВВ. Допоки діє «зелений» рівень епіднебезпеки, кордон можна вільно перетинати. Не потрібно йти на самоізоляцію, встановлювати додаток «Вдома» чи робити тести. Але це стосується тільки громадян України та іноземців з посвідкою на проживання.

Якщо в країні введуть «жовтий» рівень, прикордонники будуть вимагати один з документів:

  • негативний ПЛР-тест чи експрес-тест на антитіла, зроблений не пізніше 72 годин до в’їзду в Україну;
  • документ, що підтверджує повну імунізацію від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях.

Іноземці при в’їзді в Україну повинні завжди повинні мати страховку від COVID-19.

І про правила перетину КПВВ. При в’їзді на підконтрольну територію немає жодних обмежень під час «зеленого рівня», але при переході на «жовтий» потрібно буде пред’являти документ, що підтверджує повну імунізацію від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях.