У неділю, 25 липня, біля місцевого ставка у Сільці Луцького району о 16 годині відбулися збори селян. На них прибуло більше сотні небайдужих громадян, рішуче налаштованих щодо вимагання в орендаря пояснень, чому водойма перебуває у занедбаному стані.

Про це повідомляє Волинь-нова.

За словами ініціатора зборів і місцевого жителя Сергія Струся, орендар ігнорує думку людей.

Ми бунтуємо через безлад. Рівень води знизився, скрізь бруд і гори відходів, – зазначив він.

Місцеві мешканці кажуть, що колись у ставку можна було плавати, вода була чистою, а чагарники регулярно прибирали.

Селянин Олександр Гуменюк теж зазначив, що раніше ніяких проблем з орендарем не було. Утім, каже, що нині він відверто забруднює довкілля й порушує елементарні правила безпеки: протягнув у воді колючий дріт, де багато селян отримали поранення, тому плавати тепер нема змоги. Та ще й рибу, скоріш за все, годує невідповідним чином, бо її часто помічають мертвою.

Вислухати обурених громадян прибула представниця орендаря Галина Войтович. Жінка зазначила, що має всі необхідні документи. Згідно з договором ставок орендував Олександр Войтович у 2006 році.

Договір продовжували. Наразі він є чинним до 2023. Усі документи офіційно оприлюднені, їх ніхто не може підробити. Я стверджую, що тут все вірно. Умови угоди не порушуються. Наразі ми не хочемо його розривати, – зазначила пані Галина.

На її доводи люди відреагували масовим обуренням, мовляв, деякі документи недійсні, бо не мають необхідних реквізитів. Розмова переросла у сутичку, а згодом і штовханину. На місце події прибули правоохоронці.

Аби довести, що орендар діє незаконно та ігнорує прохання жителів громади, селяни вирішили показати поліціянтам «все як є». Вони знайшли у воді колючий залізний дріт і витягли на берег. При цьому присутні по черзі розповідали як постраждали від такого нововведення: «у мене собака там лапу покалічив, довелося шити», «я ним порізав ногу», «орендар ходить з вівчарками і залякує ними, щоб ніхто не купався». Мало того, люди навіть показали фото мертвої риби. 

Правоохоронці вислухали селян і порадили звернутися до суду, мовляв, справу мають передати на розгляд компетентним органам.

Запрошений юрист, який мав пояснити чи порушується договір і за якими пунктами, так і не прибув. Тож ініціатор зборів Сергій Струсь подав заяву у поліцію. Далі, за словами старости села Наталії Сірук, ситуацію вирішуватимуть у судовому порядку.