У місті Рожище, Боратинській і Городищенській громадах запровадили карантин через нашестя гусені американського білого метелика.

Наразі розвивається гусінь другого покоління, яка більш численна та шкодочинна, – повідомила Суспільному в коментарі начальниця відділу карантину Держпродспоживслужби в області Ірина Хайдукова.

З її слів, в області гусінь розвивається у двох поколіннях: перше – в травні, друге з’являється наприкінці липня – на початку серпня.

Ірина Хайдукова говорить: хоч і виявляють гусені менше, ніж у попередні роки, проте карантинний організм розвивається дуже швидко та не має природних ворогів.

Один метелик дає 500 яєць, то уявіть, в якій геометричні прогресії йде розвиток даного карантинного організму, а ще якщо врахувати, що у нього немає природних ворогів, як можуть його знищити, то це може бути надзвичайно проблематично, – зазначила начальниця відділу карантину.

Фахівці Держпродспоживслужби, говорить Ірина Хайдукова, виїжджають на території, про які повідомляють місцеві жителі, відбирають зразки шкідників та повідомляють про результати адміністрації територіальних громад.

«Вони (адміністрації громад – ред.) приймають рішення яким саме чином вони будуть здійснювати локалізацію даного карантинного організму», – каже посадовиця.

Нашестя гусені на деревах з початком осені помітив житель села Гірка Полонка Луцької громади Олексій Савчук. Чоловік розповів: гусінь є на сливі, горіху, черешні, яблуні та інших деревах.

Влітку були невеликі осередки, а зараз на все перекидається. Здивований, що гусінь їсть навіть горіх. Листя горіха дає такий запах, що навіть муха не сідає, а то видно не боїться нічого, – зазначив чоловік.

Пошкоджені кущі смородини, які їсть гусінь, помітила цього року жителька Рожища Євгенія Ковтонюк. Зі слів пенсіонерки, шкідників знешкоджує ручним способом.

Фізично знімаю, бо жодні хімікати нічого не помагають: беру здираю і давлю її. Того року такого не було. Цього року вона пожирає все, – розповіла жінка.

На боротьбу зі шкідником та озеленення з бюджету Рожищенської громади цьогоріч виділили орієнтовно 100 тисяч гривень, – повідомив телефоном голова ТГ В’ячеслав Поліщук.

В літній період, коли перший льот (гусені), ми не використовували нічого, бо не було такого масового. По підприємствах та організаціях, то рішення покладається на керівників, – каже голова громади.

Жителі приватного сектору, додав В’ячеслав Поліщук, повинні боротися зі шкідником самостійно.