З середини серпня медзаклади Луцької громади оформили майже півтори тисячі електронних медичних висновків про тимчасову непрацездатність.

Про це Суспільному розповіла начальниця відділу з експертизи непрацездатності комунального підприємства «Медичне об’єднання Луцької міської тергромади» Романа Орнат.

В амбулаторіях, поліклініках і лікарнях Луцької громади електронні лікарняні запровадили 12-го серпня.

Одна з лікарів, які вже оформлюють лікарняні в електронному вигляді – терапевтка Марія Романій. Медик розповіла, що лікарняний в електронному форматі формується у два етапи. Спочатку лікар створює медичний висновок про тимчасову непрацездатність в електронній системі охорони здоров’я. Додає: на цьому етапі важливо, щоб пацієнт мав при собі паспорт та номер ідентифікаційного коду і уклав декларацію з сімейним лікарем. Без цього відкрити електронний лікарняний неможливо.

Якщо усе працює добре, то це займає менше часу, ніж раніше, коли у нас були паперові лікарняні. Зараз для лікаря це простіше, ми можемо більше часу приділити пацієнту, – каже терапевтка.

На руки пацієнт нічого не отримує, про створення медичного висновку надходить СМС-повідомлення. Потім інформація від лікарів опрацьовується в електронному реєстрі Пенсійного фонду, – пояснює лікарка. Звіряються персональні дані пацієнта і те, чи працевлаштована людина офіційно.

Як зазначила начальниця відділу з експертизи непрацездатності, якщо пацієнта немає у реєстрі застрахованих осіб, то оформити електронний лікарняний не вийде: Я« хочу, щоб пацієнти зрозуміли, що від лікаря залежить лише формування медичного висновку. Він не може знати, чи є пацієнт у реєстрі застрахованих осіб, якщо його там немає, то не буде сформовано електронний листок про непрацездатність», – каже Романа Орната.

Чи відкрили електронний лікарняний, пацієнт може перевірити на порталі пенсійного фонду в особистому кабінеті, каже посадовиця управління Пенсійного фонду України в області Ольга Волдинер.

З її слів, лікарняний не відкриють, якщо пацієнт не є застрахованою особою. «Людині треба звертатися до роботодавця, до страхувальника. Можливо це пов’язано не просто з тим, що він не сплачував внески чи неофіційно її працевлаштував, можливо, просто допущена помилка в особистих реквізитах», – пояснює посадовиця.

Виплати на основі електронних лікарняних здійснюють роботодавці і Фонд соціального страхування України.