26 вересня Севастопольська бригада тактичної авіації імені Олександра Покришкіна відзначає День створення військової частини.

Це саме ті легендарні військові авіатори, які у перші дні російсько-української війни зустріли на аеродромі «Бельбек» навалу російського агресора. Вони протримались у суцільному оточенні ворога впродовж цілого місяця та завдяки рішучим діям колективу змогли передислокувати на материкову частину України пів сотні літаків, врятувати бойовий прапор та історичний формуляр військової частини, - пише АрміяInform.

Напередодні свята у Луцькому палаці культури відбулись урочистості. Привітати колектив бригади прибули представники влади, волонтери, місцеві підприємці, ветерани. Присутні вшанували воїнів, які загинули на Сході України, а знаменна група офіцерів-авіаторів поклала квіти на центральній площі Луцька до пам’ятного фотостенда «Героям небесної сотні — Загинули за єдність України».

«Сьогодні у нас велике свято — день створення військової частини. За ці роки колектив прийшов величезний шлях. Бригада починала з Кримського півострову, це був аеродром «Бельбек». З 2014 року була передислокована на аеродром «Кульбакіне», місто Миколаїв, пізніше до Луцька. Найважчим для нас було усвідомлення того, що найближчий наш сусід підступно прийшов на нашу землю й до цього часу не відмовився від своїх загарбницьких намірів. Незважаючи на це, ми показали свою відданість військовій присязі та українському народові, продовжуємо це робити й зараз. Наразі військова частина виконує чимало бойових завдань як на сході України, так і в пункті постійної дислокації, де ми залучаємось до бойового чергування з охорони повітряного простору країни», — звернувся до військових і гостей командир бригади тактичної авіації полковник Віктор Меретін.

Він висловив щиру подяку лучанам, Волині в цілому, органам державної та місцевої влади, а також військовому керівництву за допомогу у становленні бригади тактичної авіації після перебазування до нового пункту постійної дислокації.

З нагоди свята військовим вручили відзнаки, нагороди та грамоти. Водночас ветерани отримали подарункові комплекти сувенірної продукції з символікою бригади тактичної авіації.

Серед пів сотні ветеранів розділити свято зі своїми бойовими побратимами приїхав і колишній командир частини полковник Юлій Мамчур. Він подякував присутнім, нагадав найважчі часи бригади у Криму та побажав, щоб наступну річницю всі зустріли в деокупованому Бельбеку.