Держмитслужба придбала два сканери для легкових автомобілів, які мають бути встановлені на митних постах «Ягодин» та «Краківець».

Закупівля відбулася 8 грудня і договір з постачальником уже укладений, пише ІА Волинські новини.

Переможцем тендеру стала китайська компанія Nuctech Company Limited. За два портальні сканери для легкових автомобілів Держмитслужба заплатить 2,77 мільйона доларів або 75,59 мільйона гривень, тобто по 36,72 мільйона гривень за одиницю.

Стаціонарні сканувальні системи повинні повністю сканувати транспортний засіб з наступними параметрами: висота не менше 270 см, ширина не менше 255 см (без складання дзеркал), довжина не менше 700 см. Середня швидкість сканування – 8 км/год, та не менше ста транспортних засобів за годину.

На митних пунктах пропуску мають бути встановлені системи Nuctech CS0300TS. Виробник має поставити обладнання протягом трьох місяців.

Як інформує Цензор.Нет, китайську компанію Nuctech (вонаж Tongfang Vision Technology Co., Ltd.) очолює Чень Чжицян. Основним акціонером є компанія Tongfang Co., Ltd. (76%), яка належить компанії Tsinghua Holdings Co., Ltd. Університету Цінхуа. Ще 5% акцій Nuctech належить Shenzhen Hualun Technology Co., Ltd., а 3% – Shanghai Nano Venture Capital Co., Ltd.

У торгах брали участь ще дві компанії. Перша – ТОВ «Фолгат». Компанія пропонувала придбати сканери Tudor Tech OCV (виробник Mircea Tudor Scan Tech SA, Швейцарія) за 75,7 мільйона гривень.

Ще одного учасника – Інститут сцинтиляційних матеріалів Національної академії наук України – не допустили до торгів, оскільки не були усунуті невідповідності у вказаний термін. Інститут пропонував придбати сканери Roboscan ОСV виробництва МВ Теlесоm Ltd SRL виробництва Румунiї.

У 2018 році Державна фіскальна служба придбала у компанії Nuctech сім сканувальних систем для огляду вантажних автомобілів та контейнерів на митних пропусках, у тому числі й на «Ягодині». Сканер на волинському пункті пропуску запрацював у січні 2020 року.

До слова, як повідомляло видання Економічна правда з посиланням на The Wall Street Journal, у 2020 році Рада національної безпеки і низка інших агентств США лобіювали відмову від китайських вантажних сканерів Nuctech країнами Європи. Зокрема, вважалося, що встановлення сканерів цієї компанії загрожує безпеці НАТО, оскільки, стверджували лобісти, є загроза, що дані про переміщення вантажів і пасажирів могли надсилатися владі Китаю. Як додає видання, з 2014 року продукцію Nuctech заборонено використовувати у більшості аеропортів США.