З нового навчального семестру, який розпочався 10 січня, у школах Ковельської громади вводять нове меню: у ньому більше корисних продуктів, менше солі та цукру. Вартість харчування збільшено на 10 гривень. Нині одна порція вартує 18 гривень. Про це інформує Ковельська міська рада.

Зокрема, в ліцеї імені Олени Пчілки для школярів в цей день приготували відварений рис, м'ясні фрикадельки зі свинини, салат з тушкованої моркви. А ще були сік і бутерброд з маслом та сиром. Шеф-кухар також запропонувала дітям соус за рецептом Євгена Клопотенка.

Шестикласники, які саме прийшли у їдальню, розповідають, що тепер помітно збільшились порції. З того, що уже спробували, найбільше їм сподобались нагетси з курки. Загалом враження від нових страв хороші. Щоправда, цього разу салат з моркви не всім прийшовся до смаку.

Директорка Олена Вальчук вважає, що нове меню це добре: «Треба уже було щось змінювати в харчуванні. Втім, завжди є проблеми, труднощі, яка б реформа в освіті не відбувалась. Хтось це сприймає, є незадоволені. Але ми разом з усім справимося».

Харчування школярів у закладі постійно перебуває під пильним наглядом медсестри. Вранці неодмінно меню вивішується на дошці оголошень. Тож усі можуть з ним ознайомитись. 

Начальник управління освіти Віктор Бичковський закликає батьків до діалогу. Він вважає, що усі питання, які виникають, необхідно вирішувати у школі з директором, класним керівником, шеф-кухарем.

Всі ми разом зацікавлені у хорошому та якісному харчуванні у наших закладах освіти, – наголошує він.

Керівник першого ліцею Оксана Мельник говорить, що спочатку дещо зменшилась кількість дітей, які харчуються в їдальні. Але потроху ситуація змінюється і все більше учнів приходять снідати.

За словами одинадцятикласників, тепер смачніше, все подобається, у школі чудовий кухар, готує смачно.

Їх думку продовжують семикласниці. «Стало смачніше і ситніше», – кажуть вони.

До нововведень у Ковельській громаді почали готуватись завчасно. У десятому ліцеї ще восени спробували готувати страви за рецептами Євгена Клопотенка. Їх змогли скуштувати та оцінити керівники навчальних закладів, кухарі, проконсультуватись. Проходили спеціальні майстер-класи.

Зміни в шкільному харчуванні – це правильний крок. Є певні застереження стосовно деяких страв. Не всі вони подобаються дітям. Зараз саме від професіоналізму працівників шкільних їдалень багато залежить: як швидко вони зможуть перелаштуватись і готувати по-новому, аби це було до вподоби дітям, – зауважила заступник міського голови Наталія Маленицька.

Аби полегшити роботу кухарів, міська влада планує придбати нове сучасне обладнання, зокрема, пароконвектомати. Цьогоріч їх мають купити для найбільших шкіл, кількох садків. А у першому ліцеї буде повністю оновлено харчоблок.