Військовий аналітик Агіль Рустамзаде в інтерв'ю розповів, коли з’явиться нова загроза з боку Білорусі, яка зараз формує спільне угруповання військ з рф.

Про це пише «НВ».

«У перспективі місяця навряд чи якась загроза буде здійснюватися з території Білорусі, але через місяць кількість мобілізованих у російській армії збільшуватиметься, і ми з вами побачимо, як концентрація російських військ у Білорусі збільшуватиметься. Чи призведе це до проникнення білоруських та російських військ на територію України — питання спірне. Бо білорусам явно та ясно показують, що не вибачать захід на територію України. Концентруються війська НАТО як у Румунії, так і в країнах Балтії, це теж важливий чинник тиску», — сказав Рустамзаде.

10 жовтня самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Мінськ та Москва домовилися про розгортання регіонального угруповання військ. За його словами, формування сил вже розпочалося.

Лукашенко заявив, що основу угрупування становитимуть Збройні сили Білорусі. Водночас він доручив прийняти та розмістити »не одну тисячу» російських військових на території країни.

За словами Лукашенка, таке рішення ухвалили у зв’язку з нібито »загостренням на західних кордонах Союзної держави РФ та РБ».

Подібні звинувачення у створенні »загроз» на адресу України з боку білоруської сторони лунають регулярно від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, яке розпочалося 24 лютого, зокрема з боку білорусько-українського кордону.