В білорусь приїхали російські генерали контролювати підготовку російських військових на полігонах, проте Міноборони білорусі про це мовчить.

Про це пише Українська правда з посиланням на моніторинговий проєкт Беларускі Гаюн.

"За інформацією з пропагандистських тг-каналів, група російських генералів на чолі з начальником Головного оперативного управління ГШ ЗС рф Сергієм Рудським (ГОВ ГШ ЗС рф) прибули до рб з робочим візитом. Імовірно, генерали прибули на аеродром у Мачулищах вчора о 15:45 (за мінським часом) на пасажирському Ту-134AK ПКС РФ (RA-65976).
Військові проінспектують перебіг спільної підготовки так званого регіонального угруповання військ (РГВ) на полігонах рб", - йдеться в повідомленні.

Вказується, що російські генерали оглянуть пункти управління, навчальні місця і казарми військовослужбовців так званого "регіонального угруповання військ"(РГВ) рф і білорусі. Також планується відвідування занять танкових і мотострілецьких підрозділів, ремонтно-відновлювальних батальйонів, а також ознайомлення з роботою російсько-білоруського польового шпиталю.

Окрім цього, Рудський ознайомиться з порядком виконання бойових завдань підрозділами ЗС білорусі з прикриття державного кордону на південному напрямку.

Аналітики припускають, що за результатами інспекції буде зроблено доповідь вищому керівництву в Міноборони рф і на підставі цього ухвалюватимуться подальші рішення щодо російського контингенту РГВ в білорусі.

Також вони звертають увагу, що Міноборони білорусі у своєму тг-каналі не опублікувало пресрелізу про візит російських генералів.

"Цей факт, зокрема, показує рівень відносин між рб і рф у військовій сфері. Щось подібне було і під час навчань "Союзна рішучість-2022", коли зведення МО рб не відповідали фактичному знаходженню російських військ у рб. Тоді військовослужбовці ЗС рф не вважали за необхідне інформувати своїх білоруських колег", - пише Беларускі Гаюн.