Дефіциту бензину на тлі відключення світла через російські обстріли та масового застосування генераторів наразі немає. Ціни на бензин зросли незалежно від ажіотажу.

Про це в ефірі Суспільного сказав Артем Куюн, експерт “Консалтингової групи “А-95”.

"Ми наразі не бачимо суттєвих підстав для того, щоб говорити про можливість якогось дефіциту (пального — ред). Зараз був “стрес-тест”, ми бачимо, що більшість заправок з генераторами, працюють, у них достатні запаси пального, хот-догів, кави та іншого. Блекаут їм не страшний, бо вони самі бензин для своїх генераторів і постачають. Якимось чином міг би впливати блекаут на доставку пального, але працює УЗ, бензовози, працює все", — зазначив Куюн.

За його словами, коли виникає ажіотаж на пальне — підвищується тиск на саму систему.

"Черги останнім часом були де-не-де, такі, як в травні, і система витримала. Ніяких лімітів чи чогось подібного немає. Ринок вибудований за ці 9 місяців. Україна побудувала повністю на 100% нову систему нафтопродуктозабезпечення, яка працює стабільно, яку дуже важко знищити чи, принаймні, суттєво пошкодити", — наголосив Куюн.

Стосовно цін на пальне, то основна причина зростання — зовнішні фактори.

"По суті, зростання цін на зовнішніх ринках в очікуванні ембарго та інших санкційних заходів щодо російських енергоносіїв. Вже сьогодні європейські трейдери просять більше наперед за нафтопродукти. Такий факт має місце. Прогнози щодо цін дуже туманні, тому що навіть в Європі, яка ухвалює рішення, від яких буде залежати ціна, зокрема, й для України, ніхто нічого не розуміє. Всі строки з ухвалення ключових рішень, як-то цінова стеля для російської нафти та нафтопродуктів, зірвані. Тривають дискусії, і незрозуміло, до чого вони призведуть", — додав Куюн.

.