Російські окупаційні війська на сході України зосереджують свої зусилля на веденні наступальних дій на бахмутському й авдіївському напрямках, а на куп'янському, лиманському, новопавлівському та оріхівському – ведуть активну оборону на захоплених рубежах.

Про це 1 грудня на брифінгу, який транслювало в YouTube Військове телебачення України, повідомив заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ Олексій Громов.

«Пріоритетом російської федерації залишається утримання позицій у Донецькій і Луганській областях, а також сухопутного коридору до тимчасово окупованої території автономної республіки Крим», – сказав Громов.

За його словами, протягом тижня російські війська також вели наступальні дії на харківському й куп'янському напрямках, але успіху не мали.

У Генштабі ЗСУ очікують, що противник «зберігатиме військову присутність у прикордонних районах [Чернігівської і Сумської областей] з метою недопущення перекидання… [українських] військ на загрозливі напрямки до районів ведення активних бойових дій», зазначив Громов.

Він не відкинув збройних провокацій із боку рф із порушенням держкордону.