22 грудня Наташа Пірц Мусар, яка була обрана президентом Республіки Словенія у другому турі президентських виборів 13 листопада, склала присягу президента.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на RTV SLO.

Пірц Мусар на урочистому засіданні парламенту з нагоди Дня незалежності та єдності поклялася, що буде поважати конституційний лад, що діятиме по совісті та працюватиме всіма силами на благо Словенії.

Вона стала першою в історії країни жінкою-президентом, а її перемога посилила ліберальний блок політичних сил у Словенії після перемоги лівоцентристів на парламентських виборів, які проходили у квітні. До обов'язків президента вона приступить вже в п'ятницю, 23 грудня.

Новий президент підкреслила, що завжди виступала і буде виступати за верховенство права, фундаментальні права людини та автономію державних підсистем.

«Поліція, армія, дипломатія, охорона здоров’я та освіта є нашою власністю. Ось чому ми маємо дбати про те, як ці підсистеми обробляються. Ми всі маємо знати, де політика має зупинитися, і кожного дня ми маємо знову усвідомлювати, що підсистеми служать перш за все нам, мешканцям, а не владі», - наголосила вона.