білорусь підтягує до кордонів з Україною техніку та живу силу, тому волинські бійці територіальної оборони, поліцейські, прикордонники та нацгвардійці постійно тренуються. Цього разу вони відпрацьовували знищення противників та оборону наших рубежів.

В одному з волинських сіл, що неподалік білорусі, часто вимикають електрику, тому останні новини про ситуацію з того боку кордону місцеві дізнаються з газет або від родичів із білорусі, хоча багато хто спілкуватися телефоном боїться, ідеться в сюжеті «Факти ICTV»,  пише ІА «Волинські новини».

«Ми дзвонимо, бо ж переживаємо. Якщо під кордоном немає нікого, то вони кажуть так: «Звіра нема», – розповідає жителька прикордонного села Марія.

Селяни знають, що з того боку кордону – чимало російських військових і техніки, та в разі загрози всі готові захищати власний дім.

«Будемо захищатися, а не ховатися. Куди ми всі поїдемо? Та й як покинути дім?» – говорить місцевий Віталій.

Усі підступи з боку білорусі через ліси, дороги та поля продовжують укріплювати, а також тут зводять мінно-вибухові загородження на найбільш загрозливих ділянках, аби в разі наступу ворожа техніка не змогла пройти до навколишніх сіл і просунутися вглиб.

Свою саперну справу добре знає Олександр, який досвіду набув ще в АТО.

«Задіюємо на руйнування дороги, мостів і місцевості, де можливий прохід противника», – зазначає він.

Аби дати ворогу добрячого прочухана, наші військові постійно тренуються за різними сценаріями. Наприклад, зараз противник таки прорвався через кордон і зайняв позиції в найближчому селі, аби пройти вглиб області й далі.

«Роль мого підрозділу – виявити позиції противника, навести туди артилерію, скоригувати дії підрозділів, які йдуть на зачистку, на штурм населеного пункту», – пояснює боєць волинської бригади тероборони Андрій.

Бійці контрдиверсійного підрозділу вистежують позиції ДРГ і намагаються оточити противника.

«Щоби ворог, який зайшов, не зміг покинути населений пункт, ми блокували дорогу, розгорнулися в бойовий порядок і мінімально просувалися», – зазначає боєць на позивний Гном.

Населений пункт умовно звільняють підрозділи всіх силових структур області: тероборона, поліцейські, Нацгвардія та прикордонники. У кожного – своє завдання. Головне – діяти чітко, злагоджено, результативно та без втрат.

«Заходять підрозділи поліції і проводять заходи щодо встановлення осіб, які надавали допомогу ворогу, ДРГ. Якщо виникає загроза, то вступають у бій», – розповідає заступник керівника ГУНП Волині Віталій Ковальчук.

Поки наші військові тренуються, жителям прикордонних населених пунктів спокійніше. І хоч якими підступними були б плани обох диктаторів, наші бійці боронитимуть кожен клаптик української землі.

«Загроза наростає. Скупчення військ противника на території білорусі збільшується. Ми до цього готуємося. Особовий склад вмотивований, готовий воювати і захищати нашу державу», – наголошує військовий.