«Укрзалізниця» з 10 лютого скасовує заборону на перевезення транзитних вантажів Україною до Польщі.

Про це повідомляє  пресслужба компанії.

Зокрема, в результаті численних переговорів, проведених між керівництвами Польської залізниці та «Укрзалізниці», ПКП покращила приймання поїздів з української сторони на стику Ізов-Грубешів. У результаті щоденний обмін піднявся і в окремі дні сягав 10 поїздів. Цих показників достатньо для ритмічних перевезень між країнами без скупчення вагонів на кордоні. Раніше цей показник сягав максимум 8-9 поїздів, а інколи й 7 поїздів на добу, - йдеться у повідомленні.

Також «Укрзалізниця» продовжує роботу над збільшенням пропускної здатності залізничної інфраструктури у напрямку Республіки Польща. Зокрема, триває електрифікація дільниці Ковель - Ізов - Держкордон. Усі роботи на напрямку планується закінчити до кінця червня 2022 року. 

«Укрзалізниця» сподівається, що Польська залізниця також долучиться до модернізації цього напрямку та електрифікує дільницю Держкордон - Грубешів завдовжки 1,5 км, що знаходиться на території сусідньої країни.

Крім того, АТ «Укрзалізниця» очікує погодження залізничною компанією «ПКП ЛХС» (Польща) зміни плати за використання вагонів власності «Української залізниці», яка є значно нижчою ринкової. Наразі нарахування здійснюється за умовами договору, який був підписаний ще у 2019 році. При цьому "Укрзалізниця" реалізує послугу перевезень у власних вагонах територією України через систему Прозорро. Це дозволяє розподіляти вантажні вагони на конкурентних умовах та за ринковою вартістю.