Міністерство охорони здоров'я опублікувало рекомендації зі знезараження води в умовах відсутності доступу до чистої питної води через російську агресію.

Про це повідомляє пресслужба міністерства.

«Через активні бойові дії в низці регіонів перебиті водогони, відсутні реагенти для очищення водопровідної води, а також немає можливості завезти бутильовану питну воду. Люди змушені користуватися потенційно небезпечною водою з системи централізованого водопостачання, брати воду з колодязів, придомових свердловин, річок тощо», - йдеться в повідомленні.

А тому, наголошують в МОЗ, таку воду важливо очистити самостійно в домашніх умовах. Перед початком процесу її насамперед варто оцінити за кольором та запахом:

  • Спочатку потрібно набрати половину або ⅓ об'єму пляшки та інтенсивно її потрусити. Якщо на поверхні є піна, то така вода не придатна для споживання.
  • Після цього потрібно оцінити воду за запахом. За наявності хімічного, бензинового, трупного або іншого неприємного/підозрілого запаху воду заборонено використовувати для пиття.
  • Також вода не повинна бути забарвленою: подивіться на воду в білому посуді або в прозорому посуді на білому фоні.

Після цього можна приступати до її знезараження. Серед способів:

  • кип'ятіння. Кип'ятити воду необхідно мінімум 10 хвилин, після чого дати їй відстоятися. В подальшому зберігати у закритій тарі, за можливістю додатково очищувати;
  • таблетки з активним хлором. Уважно вивчіть інструкцію, на який об'єм води такий засіб розраховано. Такі таблетки мають антибактеріальні властивості та великий термін придатності;
  • активоване вугілля. На літр води потрібно 5 таблеток, які краще подрібнити. Подрібнене вугілля завернути в чисту тканину. Знезараження води у такий спосіб триває щонайменше 8 годин. Метод дозволяє прибрати неприємний запах води, незначні домішки і шкідливі речовини;
  • маганцівка. Підійде для очищення води у невеликий об'ємах. Для знезараження 1 літру потрібно 1-2 грами розчину марганцівки або кілька кришталиків. Вода має стати блідо-рожевого кольору. Потрібно відстояти розчин пів години, потім процідити;
  • йод. Використовується у крайніх випадках. На літр води - 3-4 краплі спиртового розчину йоду. Після знезараження профільтрувати через побутовий фільтр. Перш ніж пити, треба зачекати до години.