Паливну кризу в Україні допоможе подолати Польща. Україна отримає 25 тис. тонн бензину з польського резерву. Це партнерська гуманітарна допомога, постачання якої очікується вже наступного тижня.

Про це 19 травня розповіла перша віце-прем'єр-міністр — міністр економіки України Юлія Свириденко під час брифінгу в Києві.

Польща є нашим важливим партнером у подоланні паливної кризи. На західний кордон припадає більшість шляхів імпорту нафтопродуктів. Тож наші країни активно працюють над збільшенням потужності прикордонних пунктів пропуску. Зокрема, вже створені окремі смуги для ввезення товарів стратегічного значення, серед яких і нафтопродукти, — сказала Свириденко.

Тим часом в Україні відбувається щодобове зростання споживання пального. Середньодобовий продаж пального у березні становив 12,4 тис. тонн за добу, у квітні 9 тис. тонн, а наразі він становить 13,2 тис. тонн.

За словами Свириденко, наразі мета уряду — збільшити постачання щонайменше до 15−16 тис. тонн на добу задля того, щоб оператори мали можливість наростити запаси ресурсу, що вплине на зменшення черг на АЗС.

18 травня Кабмін скасував державне регулювання цін на пальне.