За поданням депутатки Луцької міської ради Алли Доманської 25 травня було прийняте рішення про розірвання партнерських стосунків з містом Брест. Про це йшлося в ефірі ГІТ в проєкті «Волинь на варті. Разом до перемоги!».

Вперше це питання було підняте на сесії міськради ще в лютому 2022 року.

 Завдання для відділу міжнародних відносин було дане на минулій сесії, коли я оголошувала запит про те, щоб розірвати партнерські стосунки. Адже ми не можемо мати партнером місто, з якого на нас летять ракети, — розповіла депутатка.

Підготовка рішення минула від сесії до сесії, всі депутати підтримали його.

Місто Луцьк припинило партнерство з Брестом, шляхом розірвання Угоди, яка діяла від 23 серпня 2003 року. Як повідомили в пресслужбі міської ради, припинення її дії набуває чинності з дня його підписання. Тим більше, розірвання даної Угоди про партнерство між містами Луцьк (Україна) і Брест (Республіка Білорусь) не матиме економічних, фінансових чи юридичних наслідків, оскільки на сьогодні торгово-економічна, культурна та науково-технічна співпраця не ведеться.

За словами Алли Доманської, питання про заборону Московського патріархату не було внесене навіть на порядок денний сесії Луцької міськради. Причиною стало не підтримання рішення однією з двох депутаток, котра є членкинею відповідної комісії. 

Нагадаємо, на синоді УПЦ (МП) 12 травня священство звинуватило Православну Церкву України, що отримання Томоса Вселенського патріархату стало причиною війни.