Глава воєнної розвідки України розповів деталі героїчних місій українських льотчиків до Маріуполя.

Спецоперація була спланована і проведена воєнною розвідкою України, – заявив генерал-майор Кирило Буданов в інтерв’ю «The War Zone».

Всього до захисників Маріуполя в «Азовсталь» літали 16 військових гелікоптерів Мі-8 з допомогою, а одного разу із 72 бійцями полку «Азов» на борту.

Зі слів Кирила Буданова, спеціальну операцію розробили фахівці ГУР МО. Загалом було 7 таких місій до Маріуполя. На допомогу українським військовим вирушали вертольоти, екіпажі яких героїчно долали атаки ворожої авіації та щільну російську протиповітряну оборону, створену довкола Маріуполя, щоб доставити захисникам обложеного металургійного заводу «Азовсталь» вкрай необхідні зброю, боєприпаси, медикаменти, продовольство, а також ще воїнів на допомогу полку «Азов».

Кожного разу гелікоптери успішно доставили необхідне поповнення. Але під час п’ятої й сьомої місії два гелікоптери збили (на зворотному шляху). Також був знищений ще один гелікоптер, який вилетів на порятунок екіпажу одного з цих двох збитих гелікоптерів, – розповів він.

Також гелікоптерами під час чергової місії привезли 72 бійців з полку Нацгвардії «Азов», які підсилили підрозділ, що вже перебував на «Азовсталі».

Кирило Буданов відмовився сказати, коли відбувалися польоти цих гелікоптерів та кількість втрат серед українських військовослужбовців.