Сьогодні, 9 вересня, близько 18-ї години на одній із транспортних розв’язок Луцька сталась ДТП — зіткнулись два легковики
29 серпня в Україні вшановують пам’ять загиблих захисників
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розповів, що важка зброя перебуває на першому місці в порядку денному переговорів США та України, і незабаром на нас чекає «ще більше».
Про це Кулеба написав у Twitter за підсумками розмови з держсекретарем США Ентоні Блінкеном.
«Я ціную його особисті зусилля, спрямовані на забезпечення стійкої підтримки України з боку США та світу. Важка зброя на першому місці в нашому порядку денному, і на нас чекає ще більше. Україна і США працюють пліч-о-пліч, щоб забезпечити наш продовольчий експорт попри безрозсудну блокаду росії», — пише міністр.
Раніше в Офісі президента закликали західних партнерів надати Україні американські реактивні системи залпового вогню MLRS, щоб ЗСУ могли деблокувати Чорне море та запобігти глобальній продовольчій кризі.
Про необхідність цих систем неодноразово говорив і сам Кулеба:
«Нам потрібне важке озброєння. Єдиний пункт, за яким росія перевершує нас, — це кількість важкої зброї. Без артилерії, без MLRS ми не зможемо відкинути їх назад. Якщо ви справді турбуєтеся про Україну, якщо ви хочете, щоб Україна деокупувала свої території — надсилайте нам MLRS якнайшвидше».
То коли ці системи передадуть?
CNN та The Wall Street Journal з посиланням на американських посадовців повідомляють, що адміністрація президента США Джо Байдена хоче надіслати далекобійні системи в межах більшого пакета військової допомоги Україні, про який можуть оголосити вже наступного тижня.
З-поміж озброєння, яке можуть передати, — MLRS та американська ракетна артилерійська система підвищеної мобільності HIMARS. Обидві системи здатні стріляти ракетами з дальністю враження від 165 до 300 км. А отже, це дасть змогу ЗСУ вражати цілі противника на далекій відстані.
Менше з тим, не відомо, скільки саме нових систем передадуть Сполучені Штати. The Wall Street Journal повідомляє, що вони можуть прибути в Україну упродовж кількох тижнів, однак українським військовим знадобиться ще близько тижня підготовки, щоб їх використовувати.
Попередній допис
Наступний допис
©2024 uaGit
Коментарі