Керуючий Волинською єпархією УПЦ МП архієпископ Волинський і Луцький Нафанаїл у неділю, 26 червня, очолив літургію у Свято-Покровському храмі, святкуючи «день пам’яті всіх святих у землі Руській просіявших».

Про це пише у фейсбук-спільноті «Свято-Покровський кафедральний храм міста Луцька» священник УПЦ МП Іван Бортнік.

«У Неділю 2-гу після П’ятидесятниці, день пам’яті всіх святих у землі Руській просіявших, архієпископ Волинський і Луцький Нафанаїл очолив пізню Божественну літургію у Свято-Покровському храмі. Його Високопреосвященству співслужили настоятель храму архімандрит Феофан (Кирилюк), архімандрит Паїсій (Хомич) та клірики храму», – йдеться у дописі.

Як зазначає промосковський православний сайт, «ідея соборного святкування пам’яті руських святих з’явилася в середині XVI століття, після прославлення сонму руських святих на Московських Соборах 1547 і 1549 років».

У московській церкві наголошують:

«Сучасне святкування Дня (Собору) Всіх Святих, що в землі Руській просіяли, було встановлене за рішенням Помісного Собору Російської Православної Церкви 1917-1918 років».

Що цікаво: на сайті Волинської єпархії УПЦ МП свято називають «день пам’яті всіх святих, у землі нашій просіявших», не вказуючи, чия це земля.

Натомість предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній того ж дня очолив вшанування пам’яті всіх святих землі Української на Козацьких могилах, що на Рівненщині.

Зазначимо, що УПЦ МП 27 травня провела собор в Феофанії на якому вона нібито вичистила все російське зі свого статуту, але поки офіційно його так і не опублікувала. З усім тим в УПЦ МП продовжують цуратись української мови і слова Україна, використовуючи замість них «Русь» і церковнослов’янську мову.