Ворог не припиняє спроб оточити та розгромити угруповання Об'єднаних сил у районі Лисичанська. Противник продовжує наступ за напрямком Вовчоярівка – Верхньокамʼянка, намагаючись оточити Лисичанськ.

За інформацією місцевих джерел, окупантам вдалося захопити с. Вовчоярівку і просунутися вбік с. Малорязанцеве, на південь від м. Лисичанськ.

Наразі тривають запеклі бої поблизу с. Берестове. Противник намагається взяти під контроль трасу Т1 302. Ворог також атакував у напрямку с. Спірного, але з великими втратами у живій силі змушений був відійти.

За інформацією місцевих джерел аналітичного відділу ГІ «Права Справа», для розвитку наступальних дій противник прагне форсувати Сіверський Донець у районі с. Серебрянка і с. Білогорівка.

Про наміри окупантів свідчить передислокація через в м. техніки понтонно-мостового підрозділу російських окупантів у напрямку м. Сєвєродонецьк.

Інформація, отримана місцевими джерелами «Правої Справи», була передана представникам розвідтовариств. Крім того, інформація щодо передислокації понтонної техніки була озвучена мною під час прямих етерів на провідних телеканалах України.

Нагадаю, що свого часу аналітичним відділом ГІ «Права Справа» була отримана оперативна інформація щодо планів російського командування здійснити передислокацію особового складу і важкої бронетехніки через понтонну переправу в районі с. Серебрянка і с. Білогорівка. Координати понтонних переправ, місць скупчення важкої бронетехніки і особового складу окупантів були передані представникам розвідтовариств.

Наступного дня ЗМІ з посиланням на Держприкордонслужбу повідомили, що українські артилеристи прямими влучаннями розбили БТРи угруповання російських загарбників, що намагалися переправитися через Сіверський Донець поблизу Серебрянки. Внаслідок цього росіяни втратили кілька одиниць техніки та кілька десятків особового складу.

За даними Інституту вивчення війни, поблизу с. Білогорівка могли бути вбитими або пораненими до 485 російських солдатів та знищені понад 80 одиниць техніки.

У виданні The New York Times такі втрати росіян назвали катастрофою.

Цей факт ще раз свідчить про те, що український рух спротиву працює плідно й ефективно, незважаючи на доволі складну ситуацію на окупованих територіях.

Дмитро СНЄГИРЬОВ (керівник ГІ «Права справа», воєнний експерт, спеціально для ГІТу)