Сьогодні, 9 вересня, близько 18-ї години на одній із транспортних розв’язок Луцька сталась ДТП — зіткнулись два легковики
29 серпня в Україні вшановують пам’ять загиблих захисників
Президент Азербайджану Ільхам Алієв звинуватив Вірменію в ухиленні від виконання своїх зобов’язань за декларацією від листопада 2020 року, яка поклала край шеститижневій війні в Карабаху. Зокрема Алієв заявив, що представники міністерства оборони росії обіцяли забезпечити виведення вірменських військових із Карабаху до червня, але ця домовленість досі не виконана, повідомляє «Інтерфакс-Азербайджан».
«Одним із зобов’язань є виведення вірменських збройних сил з Карабаху. Але досі це питання не знайшло свого рішення. Ми неодноразово порушували це питання, але Вірменія тягне з цим», – заявив президент Азербайджану.
Він додав, що Азербайджан порушував це питання і перед військовим керівництвом рф і «кілька місяців тому, коли посадовці високого рівня міноборони рф перебували в Азербайджані, вони обіцяли нашому міністерству оборони, що вірменські військові до червня вийдуть із Карабаху».
«Сьогодні вже середина липня, але це питання не знайшло свого рішення», – наголосив Алієв.
«Ми – країна-переможець, ми відновили свою територіальну цілісність. Якщо Вірменія не хоче виводити свої війська з території Азербайджану, то нехай відкрито про це скаже, ми знатимемо, що нам робити в цьому випадку... Якою буде наша відповідь?.. Напевно, про це зараз недоречно говорити», – додав він.
Нагадаємо, прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян на засіданні президентів країн військової організації ОДКБ розкритикував неналежну підтримку Єревану у другій карабаській війні.
Бойові дії припинилися на початку листопада. 9 листопада президенти росії, Азербайджану і прем’єр-міністр Вірменії підписали спільну заяву про повне припинення військових дій у Нагірному Карабасі. Азербайджанська і вірменська сторони зупинилися на фактично контрольованих позиціях, в регіоні з’явилися російські військові в статусі миротворців. Азербайджан повернув контроль над усіма районами по периметру Нагірного Карабаху, а також частиною власне Нагірного Карабаху разом із містом Шуша.
А у травні 2021 року, після час чергового прикордонного конфлікту, коли, за словами Єревану, азербайджанська армія увійшла на територію Вірменії, Пашинян знову попросив допомоги у росії.
Попередній допис
Наступний допис
©2024 uaGit
Коментарі