В Україні сьогодні діє понад 250 безплатних онлайн-ресурсів, курсів та розмовних клубів з опанування української мови, з них 9 – на Волині.

Про це повідомляє Уповноважений із захисту державної мови. 

Здебільшого локації розміщено у закладах вищої та середньої освіти, у бібліотеках та центрах підвищення кваліфікації тощо (детально за посиланням).

“Повномасштабна війна росії проти України спричинила стрімке зростання попиту на вивчення української мови. Утверджуючи мову, ми посилюємо наш мовний фронт, захищаємо нашу незалежність! Найбільше потребують допомоги ті, хто був вимушений залишити свій дім на сході чи півдні України через війну. Тому важливо, щоби додаткові можливості з вивчення мови з’являлися на всій території України. Розширення мережі безкоштовних курсів та розмовних клубів - це, насамперед, завдання для місцевої влади. У взаємодії з військовими обласними адміністраціями, окремими громадами та громадськими організаціями ми зібрали та розмістили на нашому сайті контактну інформацію про 12 безкоштовних онлайн-ресурсів, доступних для всіх українців, а також інформацію про 238-ти локацій безкоштовних курсів та розмовних клубів у всіх областях України, крім Луганської та Херсонської. Це інформація актуальна на сьогодні, але кожного тижня вона оновлюється”, – зазначив Тарас Кремінь.

Беззаперечним лідером є Львівська область (77 - локацій з опанування мови). Далі йдуть - Дніпропетровська (30), Івано-Франківська (17), Вінницька (15), Тернопільська (13) та Одеська (13) області. Найменшу кількість пропозицій для вивчення державної мови представлено у Закарпатській, Кіровоградській, Запорізькій, Сумській, Житомирській, Харківській областях.

Нагадаємо, протягом 2021-2022 Уповноважений неодноразово звертався до місцевої влади, скеровуючи відповідні звернення до очільників обласних адміністрацій, щодо необхідності затвердження обласних програм. Сьогодні регіональні програми з розвитку державної мови діють у Черкаській, Запорізькій, Харківській, Кіровоградській, Дніпропетровській областях, а також у Чернівцях, Тернополі, Ніжині, Мелітополі, Хусті.