На Мультиспортивному чемпіонаті Європи з легкої атлетики у німецькому Мюнхені золоту медаль у стрибках у висоту серед жінок із результатом 1 метр 95 сантиметрів виборола українка Ярослава Магучіх.

Про це повідомляє «Суспільне. Спорт».

Збірну України на цьому турнірі представляли одразу три спортсменки: Ярослава Магучіх, Ірина Геращенко та Юлія Левченко.

У фіналі цього року брали участь 13 найкращих стрибунок за підсумками кваліфікації: до їхнього числа з останнього місця пробилася й Юлія Левченко, яка лише з третьої спроби взяла що 1.83, що 1.87 метра.

Вона ж першою з трьох українок вибула з боротьби за медалі: після вдалих спроб на 1.82 і 1.86 м Юлія не впоралася з висотою 1.9 метра та в підсумку посіла дев'яте місце. Разом із нею несподівано вже на цій стадії завершила змагання чинна бронзова призерка чемпіонату світу, італійка Елена Валлортіґара.

Ярослава Магучіх легко взяла 1.86 і 1.9 м та вирішила пропускати 1.93. Тим часом Ірина Геращенко з першої спроби пройшла 1.82, з другої – 1.86, та безпомилково подолала 1.9. На висоті 1.93 м Ірина двічі збивала планку й на вирішальному підході знову її зачепила, проте цього разу планка встояла – і двоє українок продовжили боротьбу.

Єдиною з п'яти учасниць, які залишалися в секторі для стрибків у висоту (окрім українок – сербка Ангеліна Топіч, чорногорка Марія Вуковіч і нідерландка Брітт Веерман), планку 1.95 метра з першої спроби взяла Магучіх. Геращенко ж ця висота не підкорилася, тож на цьому Євро вона зупинилася на п'ятому місці.

Магучіх урешті не взяла 1.97 м, проте завдяки успішним спробам на попередніх висотах усе одно забезпечила собі "золото". Так само на 1.95 метра зупинилася чорногорка Марія Вуковіч, яка вперше в кар'єрі виграла срібну медаль такого рівня. "Бронзу", також дебютну, здобула 17-річна сербка Ангеліна Топіч.

Чемпіонат Європи-2022 з легкої атлетики. Стрибки у висоту (жінки). Фінал

Ярослава Магучіх (Україна) 1.95 м

Марія Вуковіч (Чорногорія) 1.95 м

Ангеліна Топіч (Сербія) 1.93 м

...

5. Ірина Геращенко (Україна) 1.93 м

9. Юлія Левченко (Україна) 1.86 м

Що означає перемога Ярослави Магучіх

Україна вперше за десять років і загалом лише вдруге в історії виборола медаль на дорослому чемпіонаті Європи в жіночих стрибках у висоту. До цього подібне вдавалося лише Олені Холоші, яка в 2012 році здобула "бронзу".

Таким чином Магучіх – перша чемпіонка Європи в цій дисципліні в історії України.

"Золото" Магучіх – друге для України в легкій атлетиці на Євро в Мюнхені після перемоги Марини Бех-Романчук у потрійному стрибку та загалом п'ята медаль у цьому виді спорту.

Якщо враховувати всі види цьогорічного Мультиспортивного Євро, Магучіх принесла Україні п'яте "золото" та збільшили загальну кількість медалей до 22.

Хто такі Магучіх, Геращенко та Левченко

Ярослава Магучіх – 20-річна українська стрибунка у висоту, яка представляє Дніпропетровську область; бронзова призерка Олімпійських ігор-2020, дворазова віцечемпіонка світу (2019, 2022), чемпіонка світу-2022 у приміщенні.

Ірина Геращенко – 27-річна українська стрибунка у висоту, яка представляє Київ; віцечемпіонка Європи-2021 у приміщенні, посіла четверті місця на Олімпіаді-2020 та чемпіонаті світу-2022.

Юлія Левченко – 24-річна українська стрибунка у висоту, родом із Донеччини, представляє Київ; віцечемпіонка світу-2017, дворазова призерка чемпіонатів Європи в приміщенні.

Особисті рекорди українок: Магучіх – 2.06 м (2021 – національний рекорд, на відкритому повітрі – 2.04, 2019), Геращенко – 2 м (2022), Левченко – 2.02 м (2019).