Загарбники примусово вивозять цивільних мешканців тимчасово захопленого селища Козача Лопань на Харківщині до наметових таборів у сусідній Бєлгородській області рф.

Про це Харківська обласна прокуратура повідомляє у Телеграмі.

За процесуального керівництва Дергачівської окружної прокуратури Харківської області розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України) за інформацією ЗМІ щодо насильницького вивезення людей з тимчасово захопленого смт Козача Лопань на територію рф.

«Військові так званої «лнр» примусово «евакуюють» місцевих жителів до наметових таборів Бєлгородської області рф, маніпулюючи та залякуючи цивільних обстрілами з боку української армії», – йдеться у повідомленні.

Усі дані перевіряють, триває досудове розслідування.

Як повідомлялося, у липні заступник очільника місії США при ОБСЄ Кортні Острієн заявила, що міжнародна спільнота має активізувати зусилля з документування примусового вивезення до росії українських цивільних осіб, щоб усі відповідальні були покарані. Вона зазначила, що, за оцінками українського уряду, вже близько 1,6 млн цивільних осіб, у тому числі понад 260 тис. дітей, були примусово переселені до росії.