Волинські поліцейські викрили масштабну шахрайську схему: ошуканти видурювали в довірлих громадян мільйони гривень.

Про це повідомляє пресслужба поліції Волинської області.

Співробітники управління карного розшуку та слідчого управління поліції Волині, за сприяння заступниці міністра юстиції Висоцької О.В. та за участі працівників відділу внутрішньої безпеки ДКВС й органів юстиції та працівників Департаменту з питань виконання кримінальних покарань, за процесуального керівництва Луцької міської прокуратури, припинили шахрайську діяльність організованої злочинної групи засуджених, які ошукали громадян по всій Україні на мільйони гривень. При цьому частина з них перебувала в місцях позбавлення волі.

Зокрема, лише на Волині вже встановлено близько 20 фактів шахрайств, а сума збитків громадян сягнула майже мільйон.

Як повідомив начальник ГУНП у Волинській області Юрій Крошко, зловмисники діяли за декількома поширеними схемами.

«Фігуранти видурювали кошти під приводом купівлі товару на різних ресурсах, нібито хотіли надати допомогу від держави, представлялись співробітниками банку тощо», – зазначив він.

З такими «схемами», на жаль, знайомі потерпілі, які чи не щодня звертаються на лінію 102.

Правоохоронці встановили, що організував злочинну діяльність 28-річний киянин, який відбуває покарання за замах на крадіжку та вже раніше судимий за декількома статтями, зокрема й за торгівлю наркотиками.

До шахрайської діяльності він долучив ще трьох засуджених. Окрім цього, за межами місць позбавлення волі у них було шість спільників, які надавали реквізити своїх банківських карток та сприяли виведенню грошових коштів, шляхом зняття з банківських терміналів самообслуговування.

У середу, 28 вересня, за місцем відбування покарання фігурантів та місцем проживання спільників правоохоронці провели санкціоновані обшуки в кількох областях.

Вилучено 16 банківських карток, 39 мобільних терміналів, 76 сім-карток різних мобільних операторів, чорнові записи, два жорстких диски, два свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів, 12 блокнотів з чорновими записами, 96 аркушів різного розміру з чорновими записами, зошити із рукописними записами, комп’ютерний системний блок, що свідчить про причетність до злочинної діяльності учасників групи.

Досудове розслідування, розпочате за ч. 3 ст. 190 (шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки) Кримінального кодексу України, триває.

«Наразі встановлено, що фігуранти ошукали більше ста громадян по всій території України на кілька мільйонів гривень», - сказав Юрій Крошко.