Новий штам коронавірусу під назвою ХВВ.1.5 вперше виявлений у Сполучених Штатах Америки в жовтні 2022 року.

За оцінкою американського Центру з контролю та профілактики захворювань, він посідає вже друге місце після оригінального підтипу «Омікрон» або 40% серед всіх підтверджених випадків інфікування коронавірусом у США, повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я України.

У ВООЗ повідомили, що новий штам коронавірусу XBB.1.5 виявили у 29 країнах. Проводяться лабораторні та епідеміологічні дослідження аби дізнатись, наскільки XBB.1.5 є більш серйозним, ніж інші підваріанти, що циркулюють, і наразі недостатньо інформації для оцінки будь-яких змін щодо тяжкості інфекції, пов’язаної з цим підтипом.

Станом на початок січня нового штаму ХВВ.1.5 в Україні не виявлено, а ситуація з перебігом коронавірусу контрольована. Центр громадського здоровʼя на постійній основі здійснює молекулярний епідеміологічний нагляд за SARS-CoV2, і з початку такого нагляду вже було зроблено 928 секвенувань.

Як і раніше, вакцинація є головним засобом вберегтись від важкого перебігу захворювання на коронавірус та потенційно нові підваріанти. Зараз в Україні є близько восьми мільйонів доз вакцини трьох типів: однодозова Johnson & Johnson, дводозові Pfizer (дитяча та доросла форми) і CoronaVac.

Курс вакцинації включає одну дозу вакцини Johnson & Johnson або дві дози іншої вакцини, доступної в Україні. Щоб продовжити захист, слід робити бустерну вакцинацію: першу — через п’ять місяців, другу — через чотири.