Сьогодні, 9 вересня, близько 18-ї години на одній із транспортних розв’язок Луцька сталась ДТП — зіткнулись два легковики
29 серпня в Україні вшановують пам’ять загиблих захисників
Кіберпростір ніколи не був особливо безпечним. В інтернеті повно шахраїв, які полюють на чужі гроші та інформацію, а з початком вторгнення, інформаційна війна та російські кібератаки посилились.
Як вберегтися від цієї загрози, в етері Громадського Інтерактивного Телебачення розповів програміст, адміністратор української "Вікіпедії" Назар Токар.
«Це велика проблема, яка з'явилась не 24 лютого і навіть не в 2014 році. Кібервійна росії проти України триває багато років і з початком повномасштабного вторгнення, вона тільки посилилась», — розповів Назар.
«Що з цим робити? — цікавитись базовими навичками кібербезпеки. Це абсолютно прості правила, які не вимагають якихось унікальних знань. Я би порадив в першу чергу, скрізь, де це можливо, поставити собі двохфакторну автентифікацію. Це означає, що кожного разу для входу в ту чи іншу соцмережу або на пошту при першому логічні вам треба буде ввести згенерований код, який міняється кожні пів хвилини або хвилину. І навіть, якщо зловмисник знатиме ваш пароль він просто не зможе туди зайти без цього коду, ось і все», — порадив Токар.
Також він закликав не довіряти зайвий раз тому, що читаєте в інтернеті, тому що навіть авторитетні видання часом можуть поширити фейк, перевіряти інформацію та посилання, за якими переходите, не поширювати фінансову інформацію зайвий раз.
Наостанок Назар зауважив:
«Якщо вас просять ввести в чаті десь одноразовий код з смс або з додатку Приватбанку, то це скоріш за все буде шахрай, це не буде служба підтримки, за що це часто намагаються видати. І просто читайте тих людей, яким ви довіряєте, які знають щось про цифрову безпеку, можуть цікаво і доступно про це говорити».
Більше корисної інформації дивіться у відео:
©2024 uaGit
Коментарі