На території цієї соціальної установи вже кілька днів гуркоче землерийна техніка і працюють кілька десятків спеціалістів.

Про це повідомляє видання ВолиньОнлайн з посиланням на пресслужбу Волинської обласної ради. 

Тут прокладають нові каналізаційні мережі замість геть зношених. Про проблему на початку року розповів директор інтернату Віталій Клемба. За словами керівника, півстолітня система безперервно виходила з ладу, а для інтернатної установи, де постійно перебуває більше 200-от підопічних – це неабиякий виклик. Проблема ускладнена ще й знищеними часом очисними спорудами, через що каналізаційні стоки у сезон дощів потрапляють до Стиру. Реагуючи на ситуацію, Держекоінспекція надіслала до інтернату не один припис і погрожує величезним штрафом.

«У закладі цю проблему намагалися вирішити останніх років 20, але безуспішно. Зволікати більше не можна, оскільки ситуація загрожує інфекційним спалахом і екологічним лихом, тож я звернувся за допомогою до засновника соціальної установи – обласної ради», – розповідає Віталій Клемба.

Принагідно Віталій Клемба показав обсяг робіт, які колектив виконав власними силами та із залученням благодійних ресурсів для поліпшення умов та підготовки соціальної установи до опалювального сезону. Завдяки донорам тут з’явився потужний генератор і промислові пральні машини. На випадок відсутності світла і газу працівники інтернату зводять дві великі вуличні печі з ємностями на 150 та 200 літрів. Упродовж літа вдалося також утеплити фасад одного з житлових корпусів. Облаштували і два укриття – провели тут вентиляційну систему та воду. А ще поставили огородження, адже установа розташована на березі Стиру, і відсутність паркану становила небезпеку для підопічних. Також власними силами із вживаних будматеріалів звели приміщення для реабілітації та дозвілля мешканців інтернату. Зараз розширюють вуличну зону для відпочинку, а для задоволення духовних потреб підопічних поставили капличку.