Європейська мережа операторів ENTSO-E 28 листопада ухвалила рішення щодо переведення України в режим постійної синхронізації з європейською енергосистемою.

Про це пише прес-реліз ENTSO-E, повідомляє "УП"

"Укренерго", український системний оператор, досяг відповідності ключовим технічним вимогам, необхідним для забезпечення постійного з'єднання між енергосистемами континентальної Європи та України", – йдеться у повідомленні. 

Окрім постійної синхронізації, ENTSO-E вирішив збільшити ліміт потужності для торгівлі електроенергією з континентальної Європи до України та Молдови до 1700 МВт, що на 500 МВт перевищує попередній ліміт.

Як нагадали в ENTSO-E, синхронізація з "Укренерго" розпочалася у 2017 році з підписання угоди щодо умов майбутнього об'єднання енергосистем. У березні 2022 року відбулася аварійна синхронізація як знак солідарності Європи з Україною.

"Сьогоднішнє повідомлення сигналізує про повне виконання умов, передбачених угодою", – укладають ENTS O-E.

Європейська мережа операторів систем передачі електроенергії ENTSO-E налічує 39 операторів із 35 країн, які відповідають за безпечну та скоординовану роботу європейської електроенергетичної системи, найбільшої об'єднаної електричної мережі у світі.