Румунія готує необхідну інфраструктуру для навчання українських пілотів на літаках F-16.

Про це інформує речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі телемарафону, пише УП, коментуючи питання навчання українських пілотів на F-16 в Румунії, цитує Укрінформ

«Формується центр підготовки пілотів у Румунії. Для того, щоб він формувався, потрібно забезпечити базу, забезпечити її авіаційними симуляторами, авіаційними тренажерами, а також навчально-бойовими літаками F-16, тобто двомісними, які будуть складовою цього центру. Партнери послідовні і забезпечують цю країну цими засобами, формують всю необхідну інфраструктуру».
Ігнат відзначив, що Україна, яка є майбутнім членом Альянсу, також повинна буде створювати навчальні центри для пілотів на своїй території.

«В Україні теж очевидно будуть створені такі центри, можливо не один, а декілька таких центрів, де будуть навчатись. Те, що вже надають літаки, тому що вінцем навчання є пілотування і для цього, щоб опанувати винищувач потрібні польоти з інструктором. Зараз партнери уже починають постачання цих літаків, для того, щоб українські військові, які навчаються і в США, і в Європі могли через деякий час навчатися і там (в Румунії – ред.)», – зазначив речник ПС. 

Він також зауважив, по процес навчання та підготовки пілотів триває постійно.

«Процес цей невпинний. Льотчики навчаються постійно, немає такого, що відучились 5 років, і навчання закінчилось. Цей процес триває щодня, навіть у мирний час льотні зміни тривають практично п’ять разів на тиждень. Нам в Україні теж потрібно буде розвивати цей напрямок на новий тип літака», – наголосив Ігнат.