Речник Державної прикордонної служби заявив, що хибно вважати, наче чоловіки виключно намагаються залишити межі України

Про це повідомили у ДПСУ.

"Прикордонники щоденно відмовляють в перетині кордону на виїзд близько 100 особам, які не підпадають під категорію пропуску і не дотримуються умов перетину. Також аналіз перших тижнів грудня свідчить, що чоловіки-українці у віці 18-60 більше перетинали кордон на в’їзд в Україну, ніж на виїзд. Хибно вважати, що чоловіки виключно намагаються залишити межі України", – наголосив Демченко.

За його словами, переважаюча більшість чоловіків, які пропускаються на виїзд – близько 45-50 % – це водії транспортних засобів, які здійснюють міжнародні перевезення вантажів та пасажирів і які внесені у систему "Шлях". По 15-17% – це люди з інвалідністю та багатодітні батьки, які мають право на перетин і які, зокрема, згідно із законом України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" також не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. Близько 7 % – це особи, що визнані непридатними до військової служби. Ще близько 3% – чоловіки, які перетинають кордон для перевезення гуманітарних вантажів для потреб військових формувань та населення України і які внесені у систему "Шлях".

"Незначні відсотки мають інші категорії, яким дозволено перетинати кордон на час воєнного стану, зокрема ті, хто забезпечують супровід осіб з інвалідністю, хто слідує у службове відрядження з визначеної категорії держслужби, або заброньовані за органами державної влади, ті, хто виховують дитину з інвалідністю або самостійно виховують дитину віком до 18 років та інші", – зазначили в прикордонній службі.

Крім того, Демченко зазначив, що під час заходів контролю в пунктах пропуску прикордонники чітко перевіряють документи, які дають підстави для пропуску громадян через кордон і викривають осіб, які намагаються використовувати підробні документи.