Сьогодні, 9 вересня, близько 18-ї години на одній із транспортних розв’язок Луцька сталась ДТП — зіткнулись два легковики
29 серпня в Україні вшановують пам’ять загиблих захисників
В кав’ярні «Старе місто» відбулася презентація десерту «Сніжок», який готувала славетна письменниця Леся Українка.
Про це йдеться на фейсбук-сторінці Волинського національного університету імені Лесі Українки.
Презентація десерту відбулася 23 лютого в локації, де працюють «сонячні» баристи. Там зібралися представники ВНУ ім. Лесі Українки, батьки та діти з ГО «Батьки дітей з синдромом Дауна та іншими порушеннями розвитку», Генеральний консул Республіки Польщі в Луцьку Славомір Місяк, військові, активна громада міста.
Рецепт десерту, який Леся Українка готувала для своєї молодшої сестри Ізидори в Колодяжному восени 1895 року, віднайшла директор музею Лесі Українки Тетяна Данилюк-Терещук. Зрештою, Лесині люди спільно з партнерами презентувати автентичні ласощі відвідувачам кав’ярні «Старе місто».
«Коли Леся Українка у Колодяжному у вересні 1895 року готувала своїй молодшій сестричці цей десерт, то вона взяла на себе відповідальність за маленьку дівчинку, яку важко було нагодувати. Леся Українка приготувала Ізидорі «сніжки» з бажанням здивувати і заінтригувати. Цей рецепт має і прописку в листах Лесі Українки», – розповіла Тетяна Данилюк-Терещук.
Десерт «Сніжки» – це збиті в піну білки, зварені у молоці.
На думку директорки музею Лесі Українки, куштування десерту Лесі Українки може доповнити туристичний маршрут, який стартує від пам’ятника нашій видатній землячці, пройде через вулицю, названу на її честь, і завершиться в кав’ярні, де можна скуштувати десерт.
Учасників заходу частували ще одним десертом – печеними яблуками від Петра Антоновича Косача.
«Ми переконані, що місце для десерту Лесі Українки має бути саме тут... Ми сподіваємося, що скоро настане мирний час і туристи знову почнуть цікавитися життям Старого міста, адже їхні маршрути завжди пролягають через нашу кав’ярні», - розповіла ГО «Батьки дітей з синдромом Дауна та іншими порушеннями розвитку» Олена Мельник.
«Дуже цікавий смак. Важко з чимось порівняти. Це легкий спогад дитинства, домашнє молоко, сир, ось такі асоціації», – поділився враженнями ректор Університету Лесі Українки Анатолій Цьось.
Наступний допис
©2024 uaGit
Коментарі