Сьогодні, 9 вересня, близько 18-ї години на одній із транспортних розв’язок Луцька сталась ДТП — зіткнулись два легковики
29 серпня в Україні вшановують пам’ять загиблих захисників
Мешканця Житомирщини, якого у стані тяжкого аритмогенного шоку «швидка» доставила до Ковельського МТМО, терміново прооперували місцеві лікарі.
Про складний випадок з пацієнтом розповідається на сторінці мед закладу у фейсбуці.
«Звична поїздка за кордон для водія-далекобійника Михайла Касянчука з Житомирщини могла закінчитися фатально. За свої 55 років він ніколи не скаржився на біль у серці. Повертаючись додому, чоловіку стало зле за кермом. Його у стані тяжкого аритмогенного шоку «швидка» доставила до Ковельського МТМО», - йдеться у дописі.
У результаті проведеної ехокардіографії (ЕХО-КГ) виявили ряд патологій серця: важку дилятацію порожнин серця, загальну гіпокінезія стінок лівого шлуночка, недостатність мітрального клапан ІІІ ст. і тристулкового клапана ІІІ ст. Глобальна скоротливість міокарда лівого шлуночка була значно знижена (ФВ 14-16%).
Аби врятувати хворому життя, лікарі прийняли рішення про негайне підключення системи штучного кровообігу VA-ECMO. Інформацію про пацієнта з тяжкою серцевою недостатністю внесли в ЄДІСТ для трансплантації серця в статусі екстреності І.
«Через 18 днів перебування пацієнта на апараті механічної підтримки кровообігу скоротливу здатність міокарду було відновлено Завдяки титанічним зусиллям наших лікарів стан пацієнта значно покращився і це дало змогу перенести відомості в ЄДІСТ щодо статусу екстреності: з І в VI до повного відновлення. І на 19-й день було прийнято рішення про відключення VA-ECMO у зв’язку з відновленням функції серця», - розповідають лікарі.
Оскільки інфекційні ускладнення є однією з основних причин смерті під час перебування хворих на механічній підтримці кровообігу, пацієнт ще перебуває під пильним наглядом лікарів. Одним із найголовніших лабораторних показників є прокальцитонін. Його рівень визначається майже щоденно і є у межах 0.30 – 0.5 нг/мл, що свідчить про високий професіоналізм та обізнаність медичного персоналу всіх рівнів.
©2024 uaGit
Коментарі