Колективи деяких вищих навчальних закладів напередодні відставки виступали проти ідеї народних депутатів замінити міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета. Листи та звернення зі словами підтримки чинного очільника МОН скеровують президенту Володимиру Зеленському, главі Уряду Денису Шмигалю і Верховній раді України.

Про це пише Ukranews.

Із закликом не звільняти Сергія Шкарлета, серед інших, звернувся колектив Державного університету економіки і технологій.

"За час перебування на чолi міністерства Сергiй Шкарлет змiг додати процесам реформування освiти динаміки та глибоких ceнciв. Biн розпочав широке вiдновлення освітньої iнфраструктури, розширення цифрових спроможностей галузі освіти.
За останні два роки Україна значно наблизилась до європейського освiтнього та наукового простору, започаткувавши рух на iнгеграцiю з освiтньою системою ЄС ще задовго до офіційного подання документів на членство України в ЄС. Цей чесний погляд свiдчить про мiцну державницьку позицiю міністра, який знає про освітні проблеми не з мiнiстерського кабiнету. Bін об'ixав усі регiони Украiни тричi усього лише за 2 роки, реагуючи на виклики пандемiї та вiйни. Вперше ввів практику стратегiчних сесiй для освiтян ycix рівнів. Широко презентував освітню i наукову спiльноту Украiни за кордоном та встановив зв'язки з багатьма країнами світу, якi безпрецедентно підтримують українців та систему освiти i науки", - йдеться у листі.

Підтримку Сергію Шкарлету висловив "Кам’янець-Подільський державний інститут".

"Завдяки сприянню Сергія Миколайовича в Україні на базі Подільського спеціального навчально-реабілітаційного соціально-економічного коледжу було утворено сучасний заклад вищої освіти – Навчально- реабілітаційний заклад вищої освіти "Кам’янець-Подільський державний інститут", а це означає, що сотні дітей та осіб з інвалідністю з усіх куточків України отримали право навчатись, здобувати не лише фахову передвищу освіту, а й вищу освіту, знайти себе у суспільстві й професії, а держава – реалізувала право дитини та особи з інвалідністю на рівні права, на освіту та інші права, які закріплені у Конвенції про права осіб з інвалідністю та ратифіковані державами у світі. Завдяки ініціативі Сергія Миколайовича сотні дітей та осіб з інвалідністю відчули, що вони є повноцінними людьми, мають шанс на розвиток.
Левова частка Перемоги на освітньо-науковому фронті належить саме Сергію Миколайовичу, він – є важливою складовою Перемоги України на освітньо-інформаційному та освітньо-науковому фронті. Усіх заслуг та ініціатив Сергія Миколайовича, які були реалізовані в такий короткий час каденції Міністра, не перелічити, але віримо, що ще більше реформ, інновацій та проєктів розвитку - неодмінно попереду, адже будь-яка діяльність Сергія Миколайовича спрямована саме на розвиток та відновлення нашої квітучої, нездоланної, вільної України", - йдеться у зверненні.

Підтримав Сергія Шкарлета і колектив Луцького національного технічного університету на чолі з ректоркою Іриною Вахович

"Стояти осторонь ситуації вважаємо неприпустимим. Міцна державницька позиція Міністра, яка продемонстрована щоденною клопіткою та жертовною роботою, системністю та сміливістю прийняття рішень є аргументами даного звернення, - йдеться в зверненні ЛНТУ.