Верховній Раді пропонують змінити термін служби для громадян, які були мобілізовані.

Про це у своєму Telegram-каналі розповів нардеп від «Європейської солідарності» Олексій Гончаренко.

Зокрема, депутат вніс до Верховної Ради законопроект №9142, який передбачає внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення строків військової служби за призовом під час мобілізації.

Документом пропонується встановити право на демобілізацію для бійців через 18 місяців з моменту мобілізації. У разі, якщо Верховна Рада затвердить цей законопроект, військовослужбовці отримають відстрочку від призову на наступні п’ять років.

«Пропоную внести зміни до закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» і встановити, що громадяни, які проходять військову службу і були мобілізовані з моменту введення воєнного стану, мають право служити не більше 18 місяців з моменту призову, якщо вони не висловили бажання продовжувати військову службу», - продовжив Гончаренко і додав, що вирішив внести відповідний законопроект після спілкування з військовими, які відверто розповіли про погіршення свого морально-психологічного стану через невизначеність.

В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.