В Україні уряд скасував військовослужбовцям надбавки у 30 тисяч гривень до заробітних плат з лютого 2023 року. Після того як суспільство розкритикувало такий крок під час війни, народні депутати розробили спеціальний законопроєкт, який би повернув виплати.

Про те, чи є шанс повернути скасовані доплати, з'ясовував Апостроф.

Зокрема, за словами колишнього нардепа, а нині військового Дмитра Лінька, в українському бюджеті не вистачає коштів для покриття таких витрат, тим більше зважаючи на велику кількість мобілізованих.

"Є очевидною проблема бюджету країни. І надбавки та премії, що були започатковані на початку повномасштабного вторгнення, як я розумію, влада зараз не може виплачувати, враховуючи велику кількість мобілізованих", - зазначив він.

Законопроєкт № 9071, в якому пропонується повернути надбавку у 30 тисяч "не залежно від покладених на таких військовослужбовців завдань чи районів проходження служби" досі не дійшов навіть до розгляду у комітеті.

Днями нардепи ухвалили безпрецедентні зміни до бюджету, додавши на сектор безпеки і оборони понад пів трильйона гривень. З них 317 мільярдів підуть саме на зарплати військовим.

Однак член бюджетного комітету ВР Олексій Гончаренко пояснив, що зміни до бюджету не означають, що військовим повернуть скасовані доплати.

"Це не враховано. Ці зміни до бюджету дозволять тільки покрити оклади військових до кінця року, та додаткові виплати за новим порядком включно до серпня", - додав нардеп.