Рух «Чесно» провів дослідження про те, скільки народних обранців вступили на військову службу.

Чому з'явилась така ідея дослідження, чи всі партії надали дані, які партії обирали для дослідження, які партії не відповіли на запит, представників яких партій найбільше на фронті, чи надавали імена воюючих та загиблих депутатів, розповіла в етері ГІТу парламентська аналітикиня руху «Чесно» Вікторія Олійник.

«Вирішили зробити таке дослідження, тому що бачимо багато новин з російською пропагандою, що депутати відсиджуються за спинами громадян, поводять себе так, ніби війни нема, ніби вони не служать, тож ми проаналізували хто реально на фронті і з яких партій та рад. Зауважу, що не усі партії надали нам відповіді на наші звернення. Деякі партії надіслали не такі деталізовані дані, як ми хотіли тож, ми мали комуні кувати з ними декілька разів.», - розповіла парламентська аналітикиня.

Для досліджень обирали парламентські партії та партії, які мають топ 10 депутатів місцевих рад по Україні.

«Ми надіслали 11 запитів. Не відповіла нам партія «За Майбутнє», бо у них не дійсна електронна пошта, дописатися неможливо, також «Українська Стратегія Гройсмана» теж не дійсна адреса, а також не відповіла партія Ляшка, але вони перепросили пізніше, бо вчасно не надали інформацію, і партія «Сила і честь» не надала відповіді на запит», - додала пані Вікторія.

Статистика: Яка партія має найбільше захисників на різних фронтах.

«Якщо у відсотках, то партія «Свобода», а якщо кількісно, то «Слуга народу», бо у них найбільше депутатів, тож логічно, що найбільший показник. У партії «Свобода» навіть є загиблі.», - наголосила аналітикиня.

Деталі у відео.