Сьогодні, 9 вересня, близько 18-ї години на одній із транспортних розв’язок Луцька сталась ДТП — зіткнулись два легковики
29 серпня в Україні вшановують пам’ять загиблих захисників
Майже всі зі 130 звільнених з полону в межах 39-го обміну, що відбувся 7 березня, мають поранення або важкі захворювання.
Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону «Єдині новини» повідомив заступник керівника Робочої групи Координаційного штабу Богдан Охріменко, передає Укрінформ.
Він наголосив, що цей обмін став 39 після повномасштабного вторгнення рф. Сотні сімей отримали приємну звістку, повернулися їхні рідні – 130 захисників та захисниць.
«Стан здоров’я, на жаль, бажає бути кращим, оскільки в цьому обміні майже всі військовослужбовці мають поранення, тяжкі захворювання, які вони отримали під час боротьби за незалежність України», – сказав Охріменко.
Щодо повернення громадянських українців, то робота триває.
За словами Охріменка, незважаючи на те, що в напрямку Бахмута, Луганська, йдуть жорсткі бої, Координаційний штаб веде роботу щодо повернення українських захисників, які потрапили в полон і на цих напрямках.
Він зауважив, що наскільки часто будуть проводитися такі обміни, залежить і від успіхів на фронті, і від підтримки на геополітичному напрямку. Йдеться про взаємодію з ООН, Міжнародним комітетом Червоного Хреста, з якими постійно триває діалог та узгодження порядків та процедур обмінів. Також, за його словами, відбувалися неодноразові комунікації з Папою Римським та нунцієм, який представляє його в Україні.
Стосовно повернення цивільних українців, яких утримує Росія, Охріменко наголосив, що в межах обмінів відбувається повернення військовослужбовців, оскільки це визначено міжнародним гуманітарним правом, Женевською конвенцією. За його словами, цивільних громадян Росія має повернути без усіляких обмінів.
«Робота щодо цивільних також триває, але цивільні не можуть вважатися військовополоненими, їхнє повернення має бути без усіляких обмінів. Оскільки тримання цивільних в заручниках це інша стаття кримінального кодексу. В даному випадку можна говорити про тероризм. Утримання цивільних є злочин проти цивільного населення», – сказав Охріменко.
Попередній допис
Наступний допис
©2024 uaGit
Коментарі