Польські аграрії давно висловлювали своє невдоволення відносно постачання Україною свого зерна в інші країни в рамках пільгового режиму.

Словаччина заборонила переробку українського зерна, оскільки знайшла в ньому небезпечні пестициди. Чому виникли скандали із постачанням українського зерна закордон, чому поляки втратили у власних постачаннях, хто вирішив отримати вигоду з цієї ситуації, чи можна на неї вплинути українській стороні, яка реакція вже пішла, чи будуть відмовлятись інші країни від українського зерна, які вимоги ставлять, розповів в прямому етері ГІТу перший віце-президент торгово-промислової палати України та член української ради бізнесу Михайло Непран.

«До певної міри ці скандали були прогнозовані, але ми прогнозували скоріше розуміння того, що якщо нам дали пільговий режим, то треба розуміти, що ми прийшли в установлений ринок, тим більше в Європі, де десятиліттями працює система, коли кожна країна має свої квоти, коли бізнес постійно працює. Не всі працюють, як ми в Україні – в екстремальних умовах. Коли нам дали певну пільгу, коли зняли обмеження, як на автоперевозки, то хтось від цього втратив, а ми отримали. І можливо це політичне рішення,можливо, до кінця тоді не прораховували, які могли бути економічні наслідки конкретно для Польщі. Я це називаю так: є порядні бізнесмени, а є які думають про країну, патріоти, волонтерять, допомагають, а є «бариги» - хто хоче заробити гроші в першу чергу. І от, коли пішло зерно через Польщу виявилось. «бариги» як українські, так і польські, які захотіли на цьому заробити, і в результаті 3 мільйона тонн зерна, яке йшло по коридору через Балтику з них багато чого залишилося в Польщі і це вплинуло на польський ринок. Всі скористалися такою ситуацією, в першу чергу польська опозиція та російська агентура. », - розповів Михайло Непран.

Який можливий вихід з цієї ситуації, дізнавайтеся у ВІДЕО.