У Польщі контролери автобуса обізвали українок за те, що ті не встигли оплатити за проїзд. Вони з нецензурною лайкою казали, що ті мають повернутися в Україну. Одна із дівчат зняла на відео весь інцидент та подала до суду.

 Про це пише видання Yavp.pl. У вересні 2022 року українка із двома доньками приїхала до Торуня. Вони сіли в автобус, але не змогли оплатити за проїзд - у салоні не продавали квитки. Тож жінка вирішила купити квитки за допомогою мобільної програми, але не встигла це зробити до приходу контролерів.

Коли контролери дізналися, що українки не мають квитків. Майже одразу почали поводитися агресивно і кричати на жінку та її дочок, принижувати їх обзивати. Зокрема, вони вживали такі слова як «ку*ва», «ганчірка», «сволота». Кричали, що ті мають повернутися до себе в Україну. Все це відбувалося на очах інших пасажирів автобуса.

На зупинці українська родина вийшла з автобуса, але потік лайки при цьому не припинився. Одна з дівчат записала на відео, що відбувалося в салоні автобуса.

Сім'я звернулася до суду за публічну образу та надала відеозапис. Також дали свідчення свідки інциденту. Було доведено, що два контролери справді ображали та принижували українок за національною ознакою.

Одного з контролерів громадського транспорту засудили до 6 місяців громадських робіт, другого – до 8 місяців. Крім того, один і чоловіків заплатить по 500 злотих кожній зі скривджених українок, а другий – по 1000 злотих. Окрім цього, коли рішення суду набуде законної сили, контролери мають протягом місяця написати письмово вибачення українською мовою.