У Володимирі на території ліцею імені Олександра Цинкаловського проводять археологічні розкопки. Планують збудувати укриття для учнів ліцею.

Про це повідомляють у Суспільному.

Розкопки у Володимирі розпочалися наприкінці березня 2023 року. Їх ініціював ліцей імені Олександра Цинкаловського, бо на цій території планують збудувати укриття для учнів навчального закладу, — каже його директор Олександр Романюк.

З його слів, ліцей – це єдиний навчальний заклад у Володимирі, який не має спеціально обладнаного сховища. Нині півсотні учнів ліцею навчаються в чотирьох різних навчальних закладах міста.


Олександр Романюк говорить, що на місці, де зараз тривають розкопки, до 1 вересня планують збудувати сучасне укриття на 490 сидячих місць, а далі – звести новий навчальний корпус на три поверхи.

На будівництво сховища із бюджету Володимирської міськради виділили 30 мільйонів гривень, – розповів директор ліцею. Каже: розкопки теж профінансувала громада, на це витратили два з половиною мільйони гривень.


Археологічні дослідження наразі виконуються на площі 532 квадратних метри. Це перший етап дослідження. На другому досліджуватимуть територію у 518 квадратних метрів, усі археологічні роботи планують завершити до 1 червня, – каже Віктор Баюк.


До археологічних досліджень залучили 14 студентів Волинського національного університету.

Студент-третьокурсник за спеціальністю «археологія» втретє бере участь в розкопках. Каже: робота складна, але цікава, бо вдається знаходити унікальні артефакти.


Усі знайдені предмети, за словами Віктора Баюка, опрацюють і передадуть у музейний фонд Володимира.

Зі слів керівника археологічної експедиції, уже вдалося віднайти чимало стародавніх предметів. Зокрема, знайшли денце гончарного горщика періоду XII-XIII століть із клеймом тризуба та щитковий перстень.