Польща вимагатиме від Європейської комісії (ЄК) запровадження нових санкцій проти росії. Йдеться повну заборону імпорту російського зерна та іншої сільгосппродукції до Європи, бо країни ЄС зараз не потребують російських продуктів.

Про це заявив постійний представник Польщі в ЄС Анджей Садось. Як повідомляє агентство PAP, за словами дипломата, постачання російської продукції триває "під приводом продовольчої безпеки", проте це потрібно припинити, – повідомляє OBOZREVATEL.

"Санкції на російську сільгосппродукцію потрібно вводити негайно, хоча б через проблеми з ввезенням української продукції до ЄС. Європі зараз не загрожує порушення ланцюжка постачання сільгосппродукції. Навпаки – у нас проблема з надлишками", – пояснив Садось.

Він нагадав, що ЄК ще жодного разу не пропонувала запровадити подібні обмеження щодо рф. При цьому ембарго могло б увійти до 11-го пакету санкцій проти росії (на даний момент ЄС запровадив 10 пакетів). Для затвердження таких санкцій буде потрібно одноголосне рішення всіх 27 країн-членів Євросоюзу.

При цьому росія, як відомо, продовжує шантажувати Україну та весь світ зупинкою "зернової угоди". Вимоги рф у цьому питанні безпосередньо пов'язані з бажанням кремля активізувати експорт продуктів із країни-агресора.

Раніше низка європейських країн в односторонньому порядку забороняла імпорт агропродукції з України. В результаті було досягнуто компромісу, згідно з яким ЄК чітко визначила список країн та українську продукцію, які ті деякий час не імпортуватимуть.