На сьогодні в Україні 2,6 мільйона людей отримують допомогу для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), при цьому майже 180 тисячам з них допомога надається помилково.

Про це 31 серпня заявила віцепрем’єр-міністерка — міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

«На сьогодні два мільйони 600 тисяч людей щомісяця отримують допомогу. Минулого року це було 53 млрд грн, цього року … видатки становитимуть 72 млрд грн», — сказала вона в ефірі телемарафону.

Вона наголосила на необхідності «навести лад й усправедливити» такі виплати, адже за результатами верифікації, майже 180 тисяч громадян помилково отримують виплати як внутрішньо переміщені особи.

Важливо. З 1 вересня частина ВПО вже не будуть отримувати кошти від держави. Це, зокрема, ті, хто не має офіційного статусу ВПО, люди, які перебувають за кордоном понад 30 календарних днів поспіль без обґрунтованих причин або повернулися до постійного місця проживання. Також не буде виплат тим, хто нещодавно зробив дорогі покупки, наприклад, придбав новий автомобіль, будинок або квартиру.

Крім того, за словами Верещук, виявилося, що майже 10 тисяч осіб значаться в реєстрах РАЦСу як померлі, але на них і далі отримують виплати. Також зафіксовано майже 60 тисяч випадків, коли двоє членів сім’ї, наприклад і батько, і мати, подали на виплати для одних й тих самих дітей.

«Всі ці помилки будуть виправлені», — пообіцяла очільниця Мінреінтеграції.

Водночас вона допускає, що можливі різні ситуації, і когось помилково можуть позбавити виплат. У такому разі віцепрем’єрка закликає звертатися на гарячу лінію за номером 15-48.