Сьогодні, 9 вересня, близько 18-ї години на одній із транспортних розв’язок Луцька сталась ДТП — зіткнулись два легковики
29 серпня в Україні вшановують пам’ять загиблих захисників
Від початку року на Волині зафіксували 37 випадків сальмонельозу, в тому числі 17 випадків у дітей. Торік за аналогічний період виявили 53 випадки, з них 20 – у дітей
Про це повідомили у Волинському обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ України.
Сальмонельоз – гостре інфекційне захворювання, збудниками якого є різні види бактерій роду Salmonella, характеризується переважним ураженням травної системи з розвитком діареї, інтоксикації та зневоднення організму. Сальмонели – це бактерії, які викликають кишкові інфекції: сальмонельоз і черевний тиф.
Сальмонели живуть у кишковому тракті тварин і людей, тому поширюються разом із фекаліями через ґрунт, водойми, харчі чи будь-які інші забруднені поверхні.
Симптоми сальмонельозу такі: діарея, біль у животі та гарячка, та бувають випадки й безсимптомного перебігу цієї інфекції. Перші симптоми з’являються протягом трьох діб після зараження і тривають до тижня. Втім, можливий і тяжкий перебіг сальмонельозу, внаслідок якого розвивається так званий реактивний артрит, що триває місяцями, а деякі люди страждають на діарею кілька місяців після видужання.
У Центрі наголошують, що якщо у вас чи дитини симптоми кишкової інфекції – повідомте про це своєму лікарю телефоном. Лікар скерує ваші дії: це може бути приймання антибіотиків, здача аналізів чи просто запобігання зневодненню, адже легкі форми сальмонельозу минають і без лікування. Якщо зараження сталося в межах дитячого табору, школи, садочка, військової частини чи лікарні, про це слід повідомити лікарю закладу, щоб швидко зупинити поширення інфекції.
Люди можуть заразитися сальмонелами через:
Виглядає так, що заразитися сальмонелами дуже просто і загрози практично всюди, особливо в дитячих їдальнях, або ж за умов затоплення і браку води.
Для того, щоб уберегтися від інфекції, потрібно дотримуватися низки правил:
©2024 uaGit
Коментарі