На Волині зареєстровано новий випадок кору.

Як повідомили в обласному центрі контролю та профілактики хвороб, діагноз лабораторно підтвердили у дитини 2019 р.н. 

Наразі відомо, що дитина була вакцинована з порушенням календаря профілактичних щеплень. Зараз хвора перебуває на стаціонарному лікуванні та отримує всю необхідну медичну допомогу.

Фахівцями ДУ «Волинський ОЦКПХ МОЗ» проводиться епідрозслідування. Встановлено коло контактних осіб, організовано медичний нагляд за ними, вивчається вакцинальний статус. Лікарі-епідеміологи роз’яснили чому важливо дотримуватися Національного календаря профілактичних щеплень.

До відома. Кір — одне з найбільш заразних захворювань та може викликати серйозні ускладнення: пневмонію, отит (вушна інфекція), енцефаліт (запалення мозку) та інші, а також інвалідність і смерть. Вірус кору впливає й на імунну систему – пригнічує на кілька місяців-років імунітет людини, яка перехворіла, викликаючи “імунну амнезію”. Це робить людину більш вразливою до інших інфекцій.

З 10 невакцинованих людей, які проконтактували з хворим, 9 захворіють. Група ризику: діти, особливо молодші 5 років; вагітні; медичний персонал; вчителі; люди з хронічними захворюваннями.

Попередній спалах кору лютував в Україні у 2017–2019 роках. За цей період в нашій області захворіло понад 4400 дітей та дорослих.

За прогнозами у 2023-2024 році може розпочатися нова хвиля цієї інфекції, бо спалахи кору мають циклічний характер і повторюються кожних чотири-п’ять років.

На жаль, в Україні вже фіксуються спалахи кору. Тому завдання і держави, і всіх дорослих людей в країні — захистити себе і дітей від небезпечної інфекції.

Як захиститися?

Лише вакцинацією. Від цієї хвороби немає ні ліків, ні жодних інших засобів профілактики. Від кору захищають дві дози вакцини КПК.

За Національним календарем профілактичних щеплень дітей вакцинують за такою схемою:

  • I доза вакцини — у 12 місяців
  • Ревакцинація (II доза) – у 6 років

Якщо дитина пропустила планове щеплення — необхідно якнайшвидше вакцинуватися.

  • У разі якщо 6-річна дитина чи дорослий не мають жодного щеплення проти кору, необхідно зробити дві дози вакцини з інтервалом в один місяць.
  • Якщо ви не пам’ятаєте, чи робили дитині щеплення КПК, і не маєте документальних підтверджень, необхідно обов’язково вакцинувати дитину. Навіть якщо вона отримає додаткове щеплення — це лише посилить захист від кору.