На території Волинської області з початку року зафіксували вісім випадків сказу. Для порівняння: протягом минулого року в області від сказу загинули 49 тварин.

Про це у понеділок, 19 лютого, повідомив під час брифінгу головний спеціаліст відділу організації протиепізоотичної роботи управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області Сергій Войтюк, повідомили на сайті Волинської ОВА.

За його словами, на сказ в дикій природі найчастіше хворіють лисиці та вовки, а з домашніх тварин – собаки та коти. Тож, аби вберегти своїх домашніх улюбленців від цієї небезпечної хвороби, слід щорічно проводити вакцинацію. Її здійснюють в державних установах ветеринарної медицини області безкоштовно.

Нагадаємо, що у місті Ківерці 9 лютого зафіксували випадок сказу у дикої лисиці. Що відомо про це, розповів в етері ГІТу Сергій Войтюк, головний спеціаліст відділу організації протиепізоотичної роботи управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області.

За його словами, лисиця мала контакт з собакою господарів. Власниця будинку хотіла її прогнати з території і зайти в хату, проте травина її випередила і перед нею забігла в будинок.

«Тоді господиня закрила її у хаті, бо запідозрила, що вона нездорова. Жінка викликала відповідні служби, які ліквідували небезпечного хижака. Єгер лисицю застрелив, щоб вона не мала контакту ще з кимось, бо вона була дуже агресивна», - розповів пан Сергій.

Після цього ветеринари приїхали на місце події, взяли матеріали, які потрібно та відправили їх у лабораторію, де був підтверджений діагноз сказу лисиці.

Як зазначив спеціаліст, тварина була переносником захворювання.

«Унаслідок проникнення лисиці на територію господарства хазяйка не постраждала, а собаку вимушено профілактично обробили від сказу, оскільки вона була запідозрена в контакті з лисицею», - підсумував він

Читайте також: У Луцькому районі виявили новий випадок сказу

«Хотів би сказати всім власникам тварин: переживайте за них, турбуйтеся про їхнє здоров’я, звертайтеся у ветеринарну службу, де вам нададуть всю кваліфіковану допомогу та безкоштовно провакцинують. При цьому ви будете знати, що ваша тварина цілий рік буде в безпеці, – розповів Сергій Войтюк. – Вона матиме стійкий імунітет і навіть у разі контакту з хворою твариною, все одно залишиться здоровою. Імунітет формується на один рік, тому проводити вакцинацію потрібно щороку».

Також, аби збільшити рівень охоплення вакцинації домашніх тварин, спеціалісти Держспоживслужби проводили подвірні обходи та виїзні акції, про що повідомляли населення області.

Що ж стосується запобігання поширення сказу серед диких тварин, то восени 2023 року у Луцькому районі здійснювали кампанію з пероральної імунізації методом наземного розкладання вакцини. Цього року на всій території області, окрім прикордоння, планують дві хвилі наземного розподілу принад з вакциною – навесні та восени.