Заступнику командира військової частини на Волині повідомили про підозру за фактом зловживання службовим становищем (ч. 2 ст. 364 КК України).

Про це повідомила пресслужба Спецпрокуратури Західного регіону.

За даними слідства, 32-річний підполковник, який на час вчинення злочину обіймав посаду командира військової частини, погодив заяву про виплату грошового забезпечення сестрі військовослужбовиці.

У цей час сама військова потрапила в полон після виконання бойових завдань зі стримування збройної агресії рф.

Підозрюваний достовірно знав, що остання не може отримати ці кошти та все ж прийняв незаконне рішення, таким чином позбавив військову права на отримання передбачених законом грошових виплат.

Встановлено, що з червня 2022 по лютий 2023 року на картковий рахунок родички безпідставно нараховано майже 1 мільйон гривень бюджетних коштів.

Ці гроші вона так і не повернула законній власниці після її повернення з полону. Наразі вживаються заходи щодо відшкодування завданих потерпілій збитків.

Зазначимо, що на цей час підозрюваний служить у зоні бойових дій на Сході країни.

Досудове розслідування здійснюють слідчі Територіального управління ДБР, розташованого у м.Львові, за оперативного супроводу ДБР.

Довідково: санкція статті передбачає від 3 до 6 років ув’язнення з трирічним позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю та штрафом.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Головне фото скрін Судово-юридична газета.