7 лютого у селі Ласків відкрили пам’ятну дошку, присвяченої загиблому на російсько-українській війні односельцю, учню місцевої гімназії Валерію Мартинюку.

Про це інформують у Володимирській міській раді.

Поруч з гімназією зібрались рідні, друзі, однокласники, односельці захисника, діти, які нині навчаються у цьому навчальному закладі. Розпочали з хвилини мовчання та державного гімну. Згадали Героя добрим словом, однокласники поділились спогадами про нього: хлопець запам’ятався веселим, позитивним, умів завжди підбадьорити і підтримати.

Про його мрію стати пожежником-рятувальником нагадав присутній на церемонії секретар міської ради Іван Юхимюк. Він підкреслив, що відкрита сьогодні дошка стане справжнім символом пам’яті про полеглого воїна, не дасть нам забути, якою ціною виборюється перемога в цій війні.

Почесну місію відкриття пам’ятної дошки виконав тато Валерія, батько трьох синів Валерій Мартинюк. Ще один син цього чоловіка продовжує і нині захищати нас у лавах Збройних сил України.

Опісля відвідали могилу Героя, принесли туди квіти.

Валерій Мартинюк народився 7 лютого 1999 року у селі Ласків. Закінчив у Будятичах училище за гірничою спеціальністю, працював на одній із нововолинських шахт. У червні 2019 року підписав контракт зі Збройними силами України, обіймав посаду механіка-водія механізованого відділення.

Загинув Герой 17 травня 2022 року внаслідок ворожого обстрілу у Запорізькій області. Посмертно Валерія Мартинюка нагороджено орденом «За мужність» III ступеня. Нагрудний знак та посвідчення, підписане Президентом України, вручили батькам загиблого військовослужбовця.