Сьогодні, 9 вересня, близько 18-ї години на одній із транспортних розв’язок Луцька сталась ДТП — зіткнулись два легковики
29 серпня в Україні вшановують пам’ять загиблих захисників
Після широкомасштабного вторгнення росії в Україну на Волині активізувався процес переходу парафій з УПЦ московського патріархату до ПЦУ. Зокрема протягом 2022 року 45 громад змінили свою юридичну приналежність.
Про це, розповів в етері ГІТу Василь Гайдук, головний спеціаліст з питань релігій та національностей Волинської ОВА.
За його словами, 2019 року на законодавчому рівні прописали, як має відбуватися перехід парафій, і тоді 96 релігійних громад скористалися правом і змінили конфесійну підлеглість.
«Саме на 2019 рік припав найактивніший період, адже найбільша кількість парафій перейшла з однієї конфесії в іншу, окрім того, цим правом також скористалася одна з релігійних громад протестантського напрямку», — каже Василь Гайдук.
Як повідомив головний спеціаліст з питань релігій та національностей Волинської ОВА, 2020 року лише 5 парафій скористалися правом переходу до ПЦУ, а 2021 року — три парафії.
«З початком широкомасштабного вторгнення росії в Україну ми спостерігали знову підвищену активність громад, які хотіли змінити конфесійну приналежність, а саме 45 організацій перейшло до Української православної церкви. У минулому 2023 році — 23 організації здійснили перехід», — розповів спеціаліст.
2024 року, — каже пан Василь, — вже 4 парафії змінили конфесійне підпорядкування і за спостереженнями можна припустити, що ця динаміка буде продовжуватись.
«Із 2019 року, з початку прийняття змін (до закону), за 5 років 172 громади змінили конфесійну підлеглість, якщо ж додати 4 громади, які в у 2024 році вже теж здійснили перехід, то у підсумку вийшло 176 парафій», — підсумував він.
Загалом станом на перше січня 2024 року було зареєстровано 625 релігійних організацій ПЦУ і 517 УПЦ у єдності з московським патріархатом.
Попередній допис
©2024 uaGit
Коментарі